Piątka dla Czaplinka – Mieszkanie plus

Piątka dla Czaplinka – MIESZKANIE PLUS

W tym rządowym programie obecnie buduje się w Polsce 2 tysiące mieszkań a kolejne 25 tysięcy jest zaplanowane. Dlaczego w CZAPLINKU nie próbujemy włączyć się w to dzieło?

W Czaplinku potrzebne są NOWE mieszkania. W CENIE odpowiedniej do zaakceptowania przez młode małżeństwa, bądź rodziny z mniejszym budżetem miesięcznym.
Program jest elastyczny daje kilka modeli realizacji inwestycji.
Można tylko wynajmować, albo wynajmować i dążyć do zakupu na własność. Inwestycja nie podnosi wskaźnika zadłużenia gminy – jest neutralna. Całą budowę finansuje Fundusz Banku Gospodarstwa Krajowego NIERUCHOMOŚCI S.A. Ich misją jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin. Działając na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Oto przykład JAROCINA, który jest tylko 4 razy większy od Czaplinka. Zaczęli od budowy 96 mieszkań, teraz w trzech kolejnych miejscach budują kolejne 270 mieszkań. A to konkret:
Wszystkie rodziny, które biorą udział w projekcie otrzymały bądź wkrótce otrzymają mieszkania 2-3 pokojowe, o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 wykończone pod klucz: ze stolarką okienną, panelami podłogowymi, częściowo wyposażoną kuchnią, pomalowanymi ścianami, łazienką z pełną armaturą. Każde mieszkanie jest wyposażone w indywidualne ogrzewanie gazowe. Stawka czynszu zależna będzie od lokalizacji mieszkania i będzie wynosiła od 11 zł do 12 zł/m². Będzie to 385 zł za mniejsze mieszkanie i 605 zł na mieszkanie o większym metrażu.

 

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *