Paszkiewicz Piotr – pozycja 3

Paszkiewicz Piotr – Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu w Drawsku Pomorskim – lista nr 10 – pozycja 3

PROGRAM WYBORCZY:

  1. Kontynuowanie remontu dróg powiatowych i zmniejszenie udziału wkładu finansowego gmin do 20-30% środków własnych.
  2. Zorganizowanie bezpłatnego dojazdu dla osób niepełnosprawnych z gminy Wierzchowo i Czaplinek uczęszczających na zajęcia do Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim i w Złocieńcu.
  3. Dofinansowanie przez Starostwo Powiatowe organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, seniorów, zespołów folklorystycznych i innych stowarzyszeń działających na rzecz krzewienia sportu wśród dzieci i młodzieży.
  4. Świadczenie bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców gminy Wierzchowo przynajmniej raz w miesiącu a finansowanych z budżetu Starostwa Powiatowego.
  5. Poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej – PKS w gminie Wierzchowo poprzez wprowadzenie kursów busów z odległych sołectw do Wierzchowa i z powrotem celem załatwienia spaw między innymi w urzędach, ośrodku zdrowia i w aptece.
  6. Podjęcie działań zmierzających do wybudowania ścieżki rowerowej na starym torowisku kolejowym dawnej linii kolejowej PKP Wierzchowo- Wałcz.
  7. Poprawa funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy poprzez zwiększenie aktywności pośredników pracy w celu aktywizacji osób bezrobotnych na miejscu w gminie, we współpracy z instytucjami działającymi na rzecz osób bezrobotnych między innym : OPS ,Caritas itp.
  8. Rozbudowa oferty klas szkół średnich – zawodowych i zawodowych, w celu wykształcenia absolwentów mogących w przyszłości podjąć zatrudnienie w potencjalnych zakładach pracy na terenie powiatu drawskiego, przy ścisłej współpracy z zakładami pracy naszego powiatu, aby zapobiec kształcenia potencjalnych osób bezrobotnych.

 

 

 

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *